عکسهای دیدنی از بزرگترین آکواریوم جهان

زیست نیوز: بزرگترین آکواریوم جهان با ظرفیت ۴۵ میلیون لیتر آب که منزلگاه بیش از ۱۰۰ هزار جانور دریایی از بیش از ۸۰۰ گونه مختلف محسوب می شود، اخیرا در سنگاپور افتتاح شده است. آکواریوم  “S.E.A” و پارک آبی “ادونچر کاو” (Adventure Cove )، دو جاذبه جدید پارک “مارین لایف” (Marine Life ) واقع در اقامتگاه‌های “ورلد سنتوسا” (World Sentosa) سنگاپور هستند.از آبزیان جالب توجه این مجموعه می توان به کوسه سرچکشی، سفره ماهی مانتا و گونه بحث برانگیز دلفین پوزه بطری (bottlenose ) اشاره کرد. آکواریوم S.E.A به بزرگترین پنل مشاهده جهان با ۳۶ متر پهنا و ۸٫۳ متر ارتفاع مجهز است. از سوی دیگر، نخستین ترن هوایی هیدرومگنتیک جنوب شرق آسیا به نام “ریپ تاید راکت” (Riptide Rocket ) در پارک آبی ادونچر کاو قرار دارد. استخر موج “خلیج بلو واتر” (Bluwater Bay) و رودخانه ۶۲۰ متری پیچ در پیچ از دیگر جاذبه‌های این پارک آبی هستند.

از آنجایی که میزان در معرض خطر قرار داشتن دلفین‌های پوزه بطری به طور دقیق مشخص نیست، در لیست گونه‌های در معرض خطر انقراض “اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت” (IUCN) با عنوان “کمبود داده” رده بندی شده‌اند. این دلفین‌ها اغلب در نواحی کم عمق ساحلی ساکن بوده بوده و از این رو، تخریب محیط زیست و زیستگاه‌ها می تواند حیات آنها را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

فعالان محیط زیست تلاش‌های بسیاری را در راستای بازگرداندن ۲۵ دلفینی که برای اقامت در پارک مارین لایف سنگاپور صید شده بودند، انجام دادند. در مقابل، مسئولان این پارک معتقدند سازمان‌هایی مانند مجموعه آنها نقشی کلیدی در حفاظت از حیات وحش، جلوگیری از بحران گونه‌های در معرض انقراض و نگهداری از آنها با اهداف پرورش و تداوم نسلشان ایفا می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.